اهم دستاوردهای کلیدی سال ۱۳۹۸ ملارد شیر✅ تولید حدود ۳۲ هزار تن شیر خام

✅ دستیابی به رکورد سرانه تولید ۴۲ کیلوگرم طی سال نسبت به سال قبل

✅ کاهش دوره وصول مطالبات

✅ تامین نقدینگی از منابع ارزان قیمت جهت خرید نهاده‌های دامی و  مواد اولیه موردنیاز شرکت ملارد شیر در راستای  سیست های شستاو هلدینگ صنایع عمومی تامین در حال گذراندن مراحل ورود به بازار سرمایه است.

در همین راستا در تاریخ ۱۰ تیرماه امسال  شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت تا یگ گام د راین راستا برداشته شود. با برنامه ریزی انجام شده تا پایان تیرماه ملارد شیر به بازار سرمایه خواهد پیوست.

این در حالی است که بر اساس گزارش های مالی، درآمد حاصل از فروش ملارد شیر در سال ۹۸ به مبلغ ۸۴۰ میلیارد ریال رسید که با رشد ۵۱ درصدی در مقایسه با سال ۹۷ همراه بود.

در همین حال شرکت با رشد ۶۳ درصدی شاهد دستیابی به ۲۰۰ میلیارد ریال سود ناخالص بود و در همین حال با کسب ۱۶۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال سود عملیاتی رشد ۱۱۱ درصدی را در سود عملیاتی کسب کرد.  همچنین با تحقق سود خالص ۱۸۰ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریالی در بودجه ۹۸ شرکت شیر ملارد رشد ۱۱۳ درصدی را شاهد بود.

شرکت ملارد شهریار با سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در سال ۱۳۳۳ با بهره‌گیری از ۲۰۰ گاو مولد فعالیت خود را آغاز کرد. در سال‌های بعد ظرفیت واحد به‌تدریج افزایش یافته و در سال ۱۳۶۵ با ظرفیت ۲۲۷۲ راس گاو و گوساله به تایید سازمان دامپزشکی کشور رسیده است.

در سال ۱۳۷۴ مدیریت این موسسه به شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی تحویل داده شد و موسسه در سال ۱۳۸۱ به نام شرکت کشاورزی و دامداری ملارد شیر تغییر داده شد.

این شرکت به عنوان پیشتاز در صنعت دامداری کشور، در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های چشم‌انداز بیست ساله دولت جمهوری اسلامی ایران در صنعت کشاورزی و دامپروری مبنی بر استقلال، خودکفایی و پیشرو بودن در منطقه، در نظر دارد؛ با افزایش بهره‌وری در سیستم تولید فعلی منجر به رسیدن ظرفیت بالقوه روزانه ۱۲۰ تن در کوتاه‌مدت و همزمان با این عملکرد موفق، مبادرت به توسعه و احداث فاز ۲ خط تولید شیرخام در افق دو ساله سازمان قرار دهد.

در همین حال با کنترل تراکم در گله شیری، افزایش راندمان تولید، افزایش راندمان آسایش دام در فری استان تولید شیر در سال ۹۸ به میزان ۳۰ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۳۸۵ کیلوگرم رسید. تغذیه صحیح یکی از مهم‌ترین عوامل مدیریتی موثر در بازده اقتصادی گله است.

عدم تغذیه صحیح باعث کاهش تولید و در نتیجه افزایش هزینه تولید می‌شود. خرید به موقع علوفه، خوراک و کاهش ضایعات آن در کاهش هزینه‌های تغذیه موثر است.

استراتژی‌ و برنامه شرکت بهینه‌ سازی، بالانس جیره و کنترل بهای تمام شده خوراک مصرفی دام با جایگزین کردن اقلام خوراکی جدید با توجه به تغییرات زیاد ناشی از تورم و مشکلات وارداتی و گمرکی این  نهاده‌ها است.

logo new شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین