زملارد دهمین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال ۱۳۹۹

15 درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری ملاردشیر در حالی امروز در بازار فرابورس عرضه می‌شود که مدیرعامل این شرکت در نشست خبری آنلاین جزئیات عرضه این شرکت را تشریح کرد.

به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین، در عرضه اولیه این شرکت در بازار دوم فرابورس 45 سهام این شرکت در دامنه قیمت 20 هزار ریال تا 21 هزار ریال عرضه خواهد شد. مدیرعامل ملاردشیر در این نشست با اشاره به اینکه سود خالص شرکت در 4 ماهه  امسال 5 میلیارد و 100 میلیارد تومان بود، تصریح کرد: این در حالی است که در سه ماهه سال گذشته سود خالص ملاردشیر حدود 2 میلیارد تومان بود و شرکت در این دوره 150 درصد افزایش را شاهد بود. مهندس معصومی تاکید کرد: با توجه به روند فعالیت و سودآوری 4 ماهه شرکت برآورد می‌شود سود خالص شرکت تا پایان سال‌جاری به 25 میلیارد تومان افزایش یابد. ضمن اینکه با توجه به اقدامات صورت گرفته پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال به تولید روزانه 110 تن شیر دست یابیم و برای سال آینده برنامه ما رسیدن به حداکثر ظرفیت تولید معادل روزانه تولید 130 تن است.
وی در ادامه با اشاره به روند تولید شیر و ضرورت تامین به موقع نهاده‌ها تاکید کرد: برای تولید پایدار شیر خام تامین به موقع مواد اولیه با کیفیت ضروری است و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش داریم تا با قیمت مناسب این نهاده‌ها تامین شود. این در حالی است که با کاهش دوره وصول مطالبات تلاش داریم تا نقدینگی مناسب شرکت برای تامین نهاده‌ها و مواد اولیه همواره در شرکت حفظ شود. وی تاکید کرد: شیر  تولیدی در ملاردشیر از  بهترین شیرهای تولیدی کشور است و دانش فنی متخصصان ما برای افزایش این کیفیت نقش دارد. وی با اشاره به اینکه در دنیا به طور متوسط روزانه 850 میلیون تن تولید می‌شود افزود: ایران با تولید 5/9 میلیون تن تولید روزانه شیر سهم یک‌درصدی را در تولید روزانه شیر دنیا دارد. با این حال نکته قابل توجه میزان پایین مصرف سرانه شیر در کشور ایران در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافته است که باید افزایش یابد.
مدیرعامل ملاردشیر خاطرنشان کرد: سود هر سهم شرکت در سال 98 معادل 600 ریال بود و برای سال 99 برآورد سود هر سهم ما 840 ریال است.
این در حالی است که میانگین قیمت شیر برای سال‌جاری 2980 ریال پیش‌بینی شده که در تیرماه از این رقم عبور کرده‌ایم. همچنین تولید شیر ملارد شیر در سه ماهه اول سال 99 به 9 هزار تن رسید که از پیش‌بینی‌ها فراتر رفته است. برنامه‌ریزی ما این است که با افزایش مکانیزاسیون در شرکت میزان بهره‌وری را افزایش دهیم. مدیرعامل ملارد شیر ،فروش نقدی و پیش‌فروش را یکی دیگر از برنامه‌های اصلی شرکت عنوان کرد و افزود: دمای شیر تولیدی باید به سرعت کاهش یابد و در شرایط و مخازن مناسب نگهداری شود. براین اساس پیش‌فروش و قرارداد با شرکت‌های لبنیاتی باعث می‌شود که به سرعت شیر تولیدی حمل شود.

logo new شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین