بازدید عضو هیات مدیره شستا از شرکت کشت و دامداری فکا

محمود ملکوتی‌خواه عضو هیات مدیره شستا به همراه مشاور امور پروژه‌ها و بازرس ویژه مدیرعامل شستا با سفر به استان اصفهان از شرکت کشت و دامداری فکا از شرکت‌های وابسته به شستا، هم بازدید کردند.

ملکوتی‌خواه با بیان اینکه شستا پیگیر جدی پایان پروژه‌هاست، گفت: پیشرفت پروژه‌ها را به طور مرتب به شستا گزارش کنید.

وی با اشاره به اینکه فکا، دومین دامپروری بزرگ کشور است، افزود: برای اینکه به قطب علمی تولید جنین‌های آزمایشگاهی تبدیل بشوید، شستا حمایت جدی خواهد کرد.

عضو هیات‌مدیره شستا با بیان اینکه، تخمک‌گیری از دام زنده برای اولین بار در کشور توسط شرکت کشت و دام فکا انجام شده است، تصریح کرد: به ازای هر جنین بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار صرفه جویی ارزی می‌شود و تمام این تکنولوژی بومی‌سازی شده است و اولین محموله ژنتیکی کشور را هم به جمهوری آدربایجان صادر کردیم.

وی در ادامه افزود: قیمت صادراتی این محصولات ژنتیکی نسبت به قیمت جهانی کمتر و در حدود یک پنجم آن است که مزیت رقابتی برای شرکت دارد.

در این نشست جلیل‌نژاد مدیرعامل شرکت کشت و دامداری فکا، به پروژه تکثیر نژادهای بومی اشاره کرد و گفت: در پروژه تکثیر نژادهای بومی در حال انقراض ایران به صورت رایگان مشارکت داریم و با استفاده از این تکنولوژی بومی نژادهای در حال انقراض را تکثیر می‌کنیم.

وی به روش انجماد جنین و ساخت محیط کشت اشاره کرد و افزود: این پروژه از پروژه هایی است که در این مجموعه انجام می‌شود و برای اولین بار در کشور انجام شده و کاملا بومی شده‌اند.

گفتنی است شرکت فکا با ۱۱۶۰۰راس دام و تولید روزانه ۲۰۰ تن شیر، یکی از بزرگترین شرکت های کشت و دام کشور می باشد.

حضور شرکت لوازم خانگی پارس در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی

در جریان برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی تهران رحمانی‎نیا گفت: پارس می تواند جای خالی برندهای خارجی را پر کند.

به نقل از روابط عمومی لوازم خانگی پارس، نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی تهران آبان ماه 1398 در حالی برگزار شد که ۳۹۴ شرکت داخلی در آن حضور یافتند.

درجریان برگزاری این نمایشگاه انصاری دبیر کل انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی در بازدید از غرفه پارس اظهار داشت: اینکه در میان برندهای ملی و با قدمت، لوازم خانگی پارس همچنان با قدرت در حال تولید است، باعث خوشحالی است.

وی پارس را برندی شناخته شده خواند و افزود: برای کمک به این شرکت باید فعالیتهای بیشتری انجام داد.
در این دیدار رحمانی‌نیا مدیر عامل شرکت لوازم خانگی پارس ضمن معرفی محصول جدید این شرکت گفت: محصولات پارس از کیفیت بالایی برخوردار است و این کارخانه به تازگی گارانتی محصولات خود را یکسال افزایش داده است.

رحمانی نیا ادامه داد: محصولات لوازم خانگی پارس پیش از این با دوسال گارانتی به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شد که با ارتقاء کیفیت قطعات و بهبود فرآیندهای تولید، این مدت به سه سال افزایش یافته است.

نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی امسال به وسعت ۳۷ هزار متر مربع و در ۱۵ سالن برگزار شد.

گفتنی است به اعتقاد ناظران و بازدیدکنندگان علت حضور و استقبال پرتعداد شرکت های تولید کننده داخلی از این نمایشگاه علیرغم عدم تبلیغات مناسب در فضای مجازی وجود رونق تولید در صنعت لوازم خانگی برای شرکت ها تولید کننده داخلی می باشد.

پروژه گاوداری ۶ هزار رأسی دلفان سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  فرماندار دلفان گفت: پروژه گاوداری ۶ هزار رأسی شهرستان دلفان در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.
حشمت بهمنی  اظهارداشت: گاوداری ۶ هزار راسی شهرستان دلفان در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در بخش خاوه و در حاشیه جاده نورآباد به نهاوند در حال احداث است.

او افزود: این پروژه بزرگ با سرمایه گذاری شرکت شستا در حال احداث است و نقش بزرگی در رونق اقتصاد و اشتغال دلفان خواهد داشت

فرماندار عنوان کرد:پیش بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۰ این پروژه به طور کامل به بهره‌برداری برسد، ولی تلاش می‌شود تا سال آینده بخشی از آن فعالیت کاری خود را آغاز کند

او بیان کرد: هم اکنون علاوه بر ساخت یک سالن سوله به ابعاد ۱۸ در ۱۷۴ متری دیوارکشی آن هم در حال انجام است.

بهمنی تصریح کرد: پروژه گاودار‌ی ۶هزار راسی دلفان یک پروژه ملی است که روند ساخت آن پروژه پیشرفت خیلی خوبی داشته و تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

او ضمن تقدیر از همکاری مردم و مالکان منطقه گفت:بدون شک این پروژه بزرگ نیاز به همکاری مردم و مسئولان دارد و برای پیشرفت منطقه باید تلاش کنیم تا این پروژه زودتر به بهره‌برداری برسد.

فریدون نیازی مدیر کارگاه پروژه گاوداری ۶هزار راسی دلفان نیز در این بازدید گفت: شرایط آب و هوایی منطقه سبب می‌شود تا این پروژه به یکی از بهترین پروژه‌های شرکت شستا تبدیل شود.

او گفت: با راه‌اندازی این پروژه نیاز به تعبیه و راه‌اندازی کارخانجات دیگر از جمله خوراک دام، کودخشک کنی و موادلبنی در دلفان اجتناب ناپذیر می‌شود و باتوجه به داشتن صرفه اقتصادی برای سرمایه‌گذار می‌توان به راحتی و در کوتاهترین زمان کارخانجات مذکور را در کنار آن راه‌اندازی کرد که سبب پیشرفت اقتصادی منطقه خواهد شد.

نیازی از مجموعه فرمانداری، نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس و مردم منطقه تقدیر کرد و گفت: از ابتدای ساخت این پروژه فرماندار دلفان و معاونان آن پیگیر ساخت آن بوده‌اند که جای تقدیر دارد.

logo new شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین