علیرضا عسگریان در مراسم انعقاد تفاهم نامه هلدینگ صنایع عمومی تامین و شرکت های دانش بنیان؛ حفظ جایگاه رقابتی در بازارهای جهانی با بهره گیری از ایده‌های خلاقانه محقق می شود

علیرضا عسگریان در مراسم انعقاد تفاهم نامه هلدینگ صنایع عمومی تامین و شرکت های دانش بنیان؛ حفظ جایگاه رقابتی در بازارهای جهانی با بهره گیری از ایده‌های خلاقانه محقق می شود

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای اینکه طرح‌ها و تفاهم نامه‌ها از میزهای ما جدا شوند و وارد حوزه‌عملیاتی شود‌ و برای اینکه بتوانیم در فضای رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید استفاده از طرح‌های نوآورنه و خلاقانه را جدی بگیریم.

به گزارش روابط عمومی صنایع عمومی تامین:

علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین رونمایی و انعقاد قراردادهای فناورانه هلدینگ صنایع عمومی تامین (شستا) و شرکت های دانش بنیان با اعلام اینکه اگر از فناوری های نو و ایده های خلاقانه بهره نبریم، به تدریج جایگاه رقابتی‌مان را در بازارهای داخلی و خارجی ازدست خواهیم داد گفت: قطعا با کمک فناوری‌های جدید می توانیم بازارمان را توسعه دهیم و ارزش افزوده بیشتری را ایجاد کنیم. باید قبول کنیم توسعه و انتقال مفاهیم، فقط از مسیر فضای گفتمان ایجاد نمی شود، هرچند که موثر است، اما می توان با تحول در تولید محصول و تغییر درنوع ورود به بازارهای جهانی و تاثیر گذاری روی ذایقه مردم، راه تعامل را بازتر کرد و این نیازمند تولید محصولات جدید و ارزان قیمت است.
وی با بیان اینکه راهی جز ورود دانش‌بنیان‌ها به حوزه‌های مختلف نداریم گفت: ما باید مسایلی که در مسیر رشد و توسعه وجود دارد را مطرح کنیم تا برای آن راهکار ارایه شود. بخشی ازاین راه حل‌ها از سمت سیاست گذار ممکن خواهد بود و بخشی دیگر می‌تواند از طریق شرکت‌های دانش بنیان ارایه شود که این امر باعث افزایش گرایش صنعت به رفتارهای خلاقانه خواهد شد.
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه ما سعی کرده ایم در وزارتخانه چند شاخص مهم تبیین کنیم که یکی از آنها شاخص خلاقیت است گفت: به این ترتیب که به جز رصد  و پایش سهم تولید، صادرات و … ، میزان خلاقیت و استفاده از طرح های نوآورانه را اندازه گیری کنیم که قطعا این امر می تواند جایگاه ما را در مراودات بین المللی نیز ارتقا دهد.

 به گفته وی، برای اینکه طرح‌ها و تفاهم نامه‌ها از میزهای ما جدا شوند و وارد حوزه‌عملیاتی شود‌ و برای اینکه بتوانیم در فضای رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید استفاده از طرح‌های نوآورنه و خلاقانه را جدی بگیریم و ماهیت دانش بنیان‌ها را در تمامی بخش ها بپذیریم. قطعا برای ورود دانش بنیان ها به عرصه های مختلف نیازمند تسهیل شرایط ، افزایش سرمایه گذاری ها و ورود جسورانه مدیران به این حوزه هستیم که قطعا این امر می تواند تحولات جدی را رقم بزند.

 

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *