مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی: هلدینگ صنایع عمومی تامین پیشتاز در عرصه دانش بنیان

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی: هلدینگ صنایع عمومی تامین پیشتاز در عرصه دانش بنیان

آیین رونمایی و انعقاد قرارداد فناورانه هلدینگ صنایع عمومی تامین( شستا) و شرکت های دانش بنیان، همزمان با روز ملی نوآوری و فناوری ایران ساخت، در سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صنایع عمومی تامین:

عارف نوروزی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در این مراسم با بیان اینکه مجموعه شستا به عنوان یک هلدینگ بزرگ چند رشته‌ای بستر مناسبی برای فعالیت‌های دانش بنیان‌ها است و حرکت بر لبه دانش جزو ضروریات مجموعه هایی مثل شستا خواهد بود گفت: از آنجایی که ما باید در مسیر تکنولوژی حرکت کنیم و حیات شرکت‌ها را با تکنولوژی های روز تضمین نماییم، تامین منابع و سرمایه گذاری دراین بخش از مباحث مهمی است که باید به آن توجه شود و این آمادگی  از سمت ما وجود دارد و قطعا معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری هم ازاین مهم حمایت های لازم را خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه امضا تفاهم‌نامه‌ها دراین زمینه می تواند بستربسیار مناسبی برای فراهم آوردن این شرایط باشد، در همین راستا به انعقاد قرارداد فناورانه هلدینگ صنایع عمومی تامین( شستا) و شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت:  حجم سرمایه گذاری که براساس این تفاهم نامه انجام خواهد شد، حدود 800میلیارد تومان است که در نهایت  ارزش افزوده بیش از 2 هزار میلیارد تومان را ایجاد خواهد کرد که می تواند ما را دراین مسیر توسعه قرار دهد.

به گفته وی، این اتفاق درحال حاضر فقط در یک هلدینگ شستا روی داده است که  اگر در سایر هلدینگ های مجموعه شستا نیزعملیاتی شود، قطعا به ما کمک خواهد کرد که در تراز جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم. باید قبول کنیم که حوزه های صادرات محور ما نیازمند تغییرات جدی از لحاظ علمی و دانش بنیانی هستند و ما نباید از حوزه دانش بنیان غافل شویم و باید دراین زمینه از تمامی بخش‌ها کمک بگیریم.

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *