پیام مدیرعامل

عرض سلام و خدا قوت و خسته نباشید خدمت همه مدیران، همکاران، کارکنان و پرسنل زحمت کش و خدوم هلدینگ سرمایه گذاری صنایع عمومی و شرکتهای تابعه.
هماهنگونه که مستحضرید یکی از اقدامات ارزشمند، کلیدی، مهم و تاثیرگذار در سال 1402 با شعار (مهار تورم و رشد تولید) برای هلدینگ صنایع عمومی، هدف گذاری تولید یک میلیون تن شیر در سال می باشد. همه نسبت به اینکه چقدر تولید شیر در جامعه ما مهم هست و نقش آن در امنیت غذایی، توسعه سلامت و پدافند غیر عامل آگاهی دارند.
مطالعات ما نشان داده که سرانه مصرف شیر در کشورهای پیشرفته حدود ۴۰۰ لیتر در سال و برای برخی کشورها در منطقه حدود ۲۰۰ لیتر و متاسفانه در ایران نزدیک به ۸۵ لیتر می باشد که پیامدهای جسمی و روانی برای کلیه مردم سرزمین ما ایران را در پی دارد.
بالا رفتن هزینه های درمان، کاهش رشد و پیامدهای دیگر از عوارض مصرف کم لبنیات در کشور می باشد.
در این راستا شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) اقدام به تعریف پروژه های گاوداری با رویکرد عدالت محور در مناطق مختلف شده است و در همین خصوص بالغ بر ۲۰ گاوداری صنعتی در سطح کشور در حال اجرا می باشد که برخی از آنها در سال جاری و برخی دیگر تا پایان سال 1402 به مرحله بهره برداری خواهد رسید.
زیرساخت های تامین علوفه نیز فراهم شده است و هم اکنون ۱۰۰۰ هکتار در ماکو و ۷۵۰ هکتار در خوزستان را زیر کشت یونجه، ذرت و جو قرار داده ایم که در حوزه تامین علوفه هم دچار مشکل نشویم.
About-me-Single-image
iphone-02

به آینده قوی امیدواریم

با تحقق اهداف و بهره برداری از این گاوداری ها مجموعه تامین اجتماعی و شستا به بزرگترین تولید کننده شیر در سطح کشور تبدیل خواهد شد. پیش بینی می شود که حدود حداقل ۲۰۰۰ نفر اشتغال مستقیم در مناطق کم برخوردار کشور داشته باشیم.
جا دارد از همکاری کلیه مقامات استانی از استاندار محترم، فرمانداران و نمایندگان محترم و همچنین معتمدین محلی کمال تشکر را نماییم.

اقدامات استراتژیک انجام شده در سال مالی ۱۳۹۹:

 • برای دومین سال پیاپی پس از ۱۶ سال گزارش حسابرسی مقبول اخذ شده است.
 • در حوزه بورس توسعه همکاری ها با بورس کالا را داشتیم و این همکاری در حال توسعه می باشد.
 • شرکت ملاردشیر به فرابورس وارد شده است.
 • رکورد تولید ۴۵۰ تن تولید شیر خام در روز و افزایش میانگین سرانه هر دام به حدود 43 کیلوگرم ثبت شده است.
 • رکورد تولید در لوازم خانگی زده شد و به تولید ۱۴۰ هزار دستگاه رسیدیم و سال جاری هم شاهد رشد هم از لحاظ تعدادی و هم کیفیت و تنوع خواهیم بود.
 • پارس الکتریک هم پس از دوره ای که شاهد توقف تولید بود مجددا تولید خود را شروع نموده و اخبار بسیار خوبی در سال جاری از این شرکت خواهید شنید.
 • اقدامات بسیاری خوبی برای خروج از چندین شرکت در حال تسویه داشتیم و امیدواریم که تا پایان سال جاری بصورت کامل از این شرکتها خروج نماییم.

جهت گیری های کلان هلدینگ در سال مالی ۱۴۰۰

 • ورود شرکت به بورس تهران: در راستای اقدامات استراتژیک انجام شده و در مسیر ایجاد شفافیت به امید خداوند پیش بینی می شود که طی ماههای آتی فرایند پذیرش هلدینگ در بورس تهران کامل گردد. این نقطه عطفی در تداوم فعالیتهای هلدینگ محسوب می گردد. در ادامه قصد بر این هست که سایر شرکت های تابعه هم طی فرایندی وارد بورس اوراق بهادار گردند.
 • در سال جاری قطعا ۵ پروژه شامل کارخانه تولید شیر خشک در بروجرد، گاوداری ۶ هزار راسی مولد ماکو، درگزین، دلفان و شیروان به بهره برداری خواهد رسید که اتفاق بزرگ، میمون و مبارکی است و قطعا رشد قابل توجهی در مابقی پروژه های گاوداری خواهیم داشت و پیش بینی میشود که در سال ۱۴۰۱ حداقل بین ۱۰ تا ۱۵ گاوداری افتتاح و به بهره برداری برسد.
 • جهت گیری دیگر، سودآور کردن و خروج از زیان سه شرکت کارتن البرز، کشتی سازی اروندان و عالم آرای تبریز می باشد و من از همین الان وعده قطعی تحقق این موضوع را خواهم داد. به عبارتی در پایان سال مالی ۱۴۰۰ این هلدینگ هیچ شرکت زیان دهی نخواهد داشت.
 • تعیین تکلیف شرکت های تازه وارد شده و اتمام تصفیه چند شرکت در حال خروج. اقدامات خوبی در این حوزه انجام پذیرفته و تا پایان سال با عنایت خداوند حداقل چند شرکت تابعه تعیین تکلیف نهایی خواهد شد.
 • شاهد اتفاقات خوب در شرکتهای زیر مجموعه بصورت خاص در لوازم خانگی پارس و پارس الکتریک خواهیم بود و فعالیت در حوزه های دانش بنیان و تولید محصولات با رویکرد صادرات خواهیم بود.
seo-slide-image-9-550x5